אריאל יצחקי הינו מנהל הוסטל "שערי אורה" הממוקם בקרית הרצוג, ב"ב, הוסטל המיועד לגברים מהמגזר החרדי.

אריאל עובד בתחום השיקום בבריאות הנפש כשש שנים . בהשכלתו אריאל בוגר תואר ראשון B.sw אוניברסיטת חיפה  בהצטיינות יתירה ותואר  שני  M.sw האוניברסיטה העברית: בהצטיינות (התמחות בשיקום פסיכוסוציאלי בברה"נ)

הרקע הישיבתי של אריאל הינו 11 שנות לימודים בישיבה ובכולל של ישיבת ההסדר ברמת גן כולל חלק גדול ממבחני ההסכמה לרבנות

אריאל התחיל את דרכו המקצועית בהקמת סניף של בית המדרש השיקומי באזור המרכז שם עבד 5.5 שנים. הגעתי למקום מיוחד זה לאחר שרצה לשלב שני תחומים אהובים – לימוד תורה ועבודה סוציאלית. במסגרת זו למדת להכיר לעומק את השיקום הפסיכיאטרי בו ראה תחום מקצועי ומאתגר. בהמשך הדרך ועם צמיחת המסגרת התרחב תפקידו והוא שימש כמנהל מקצועי מחוזי במסגרת זו. אריאל עסק בהדרכת צוותי התעסוקה והלמידה ובשותפות לפיתוח תכניות שיקום חדשניות בתחומים אלו. בהמשך, התמקצע בתחום בלימודי התואר השני במסלול ייחודי של שיקום בבריאות הנפש תוך ששימש  עוזר מחקר במחקר הערכה אודות בית המדרש.

"האני מאמין שלי רואה בשיקום פסיכיאטרי ערך יהודי  מתוך האמונה בערכו של כל אדם באשר הוא כי "אין לך אדם שאין לו מקום" (מקור) והתקווה והאמונה היהודית כי האדם והעולם צועדים קדימה אל עתיד טוב יותר. לתפיסתי, תפקיד השיקום הפסיכיאטרי לתת כלים ולבטא אמונות יסוד אלו באמצעות סיוע לאדם המתמודד עם מוגבלות פסיכיאטרי למצוא, לפתח או לשמר תפקיד משמעותי בחברה בה הוא חי (כהגדרת מרכז פרקש ואנתוני). כמובן שתפקיד זה מתכתב עם התרבות ותת התרבות הספציפית אליה משתייך האדם ומכאן ייחודו של השיקום הפסיכיאטרי במגזר החרדי, בו אני עוסק כבר שש שנים".

"אני גאה להיות חלק מהעוסקים בתחום זה אשר צומח ומשתנה לנגד עינינו. בניגוד לתחומים אחרים בהם קיים קבעון וקיים קושי לחולל שינוי אמיתי, השיקום הפסיכיאטרי נוסד בישראל על אדני השוק הפרטי ובשל כך הוא צומח והופך למקצועי יותר. דווקא בשל הראשוניות של התחום אני מרגיש סיפוק עצום לראות מודלים קמים (ולפעמים נופלים...) ולהיות שייך לחבורה שעסוקה בפיתוח ובהתמקצעות של השיקום באוכלוסייה הדתית והחרדית". (אריאל יצחקי)